DomovMédiáEkoFond odmení školy, ktoré chcú šetriť energiu

EkoFond odmení školy, ktoré chcú šetriť energiu

EkoFond odmení školy, ktoré chcú šetriť energiu Bratislava, 2. novembra 2010 – EkoFond, neinvestičný fond zriadený SPP vyhlásil 3. ročník celoslovenskej súťaže pre žiakov a učiteľov II. stupňa základných škôl. Témou tohto ročníka súťaže je „Energia u nás doma“. Do súťaže sa môžu prihlásiť učitelia so svojimi žiakmi z každej základnej školy  na Slovensku.

EkoFond chce prostredníctvom súťaže osloviť žiakov a učiteľov, aby si vyskúšali svoju tvorivosť a dozvedeli sa viac o ochrane životného prostredia prostredníctvom znižovania spotreby energie. Súťaž je súčasťou dlhodobého projektu "EkoFond pre školy“ zameraného na žiakov  a pedagógov na všetkých stupňoch školstva. V predchádzajúcich dvoch ročníkoch súťaže sa  so svojimi aktivitami zapojilo takmer 4000 žiakov z 200 škôl z celého Slovenska.

Úlohou učiteľov a žiakov v treťom ročníku súťaže je pripraviť a zrealizovať vzdelávací projekt, v rámci ktorého nielenže zrealizujú rôzne zaujímavé vzdelávacie aktivity na tému „Energia u nás doma“ ale zrealizujú aj opatrenia zamerané na zníženie spotreby energie v budove školy. Cieľom súťaže je, aby učitelia a žiaci našli netradičné riešenia v oblasti šetrenia energie v prostredí ich školy. Škola môže zaslať svoj projekt do súťaže do 31. 3. 2011. Prihlasovací formulár spolu s podmienkami zapojenia sa do súťaže je dostupný na stránke www.ekofond.sk.

Tretí ročník súťaže prináša aj novinku, ktorá ponúka možnosť inšpirácie pri tvorbe jednotlivých praktických aktivít. „EkoFond spolu so súťažou spúšťa multimediálnu online platformu o energii 3. tisícročia, kde učitelia nájdu veľa zaujímavých informácií o energii, mnoho tipov na aktivity pre žiakov na tému šetrenia energie a ochrany životného prostredia, filmy a videá či návody ako robiť zaujímavé pokusy. Pre samotných učiteľov je tam tiež pripravený e-learning na tému energia “, uviedla správkyňa EkoFondu Eva Guliková.

Ďalšie aktivity fondu pre školy

EkoFond v rámci projektu Ekofond pre školy realizuje aktivity pre základné i stredné školy.  Pre najmenších žiakov sú na stránke fondu pripravené interaktívne webové hry vo viacerých jazykoch, ktoré nielen poradia deťom ako šetrne zaobchádzať s energiou, ale aj poslúžia pedagógom ako učebná pomôcka. Vďaka rôznym jazykovým mutáciám ich možno využiť aj pri výučbe cudzích jazykov.

V rámci spolupráce so strednými školami EkoFond pripravil nový experimentálny študijný odbor „Technik energetických zariadení budov“, ktorého študenti budú mať nielen prístup k najnovším informáciám v oblasti energetiky a obnoviteľných zdrojov energie, ale budú mať k dispozícii aj zmodernizované dielne praktického vyučovania obsahujúce inovatívne technológie.  Uvedený experimentálny študijný odbor sa začal vyučovať od 1.9.2010 na vybraných troch stredných odborných školách v Trnave, Banskej Bystrici a v Prešove.

Školy tiež môžu v rámci grantových programov EkoFondu získať financie na zvyšovanie energetickej efektívnosti svojich  budov – zateplenie, výmenu okien alebo hydraulické vyregulovanie. EkoFond poskytuje pre školy aj finančný príspevok na nákup ekologicky a ekonomicky výhodných vozidiel na CNG.

Prehľad obsahunávrat hore

Ospravedlňujeme sa Vám za dočasné vypnutie niektorých častí našej stránky.
V súčasnosti pre Vás pripravujeme celkom nový obsah.
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na t.č . : 02/ 626 22 032.

EkoFond, n.f.