DomovNovinkyDeň otvorených dverí SPP sa uskutoční 23.3.2010

Deň otvorených dverí SPP sa uskutoční 23.3.2010

Deň otvorených dverí SPP sa uskutoční 23.3.2010 Týždeň udržateľnej energie je súčasťou kampane Európskej únie Trvalo udržateľná energia v Európe, ktorú iniciovala v roku 2005 Európska komisia v Bruseli. Cieľom kampane je ukázať cestu k širšiemu využívaniu obnoviteľných zdrojov, k racionálnemu využívaniu energie a k čistej doprave.

Vyhlásená kampaň vyzýva štáty EÚ, aby sa pripojili k tejto kampani od 22. do 26. marca 2010 na lokálnej úrovni, pričom sa na www.eusew.eu eviduje, ktoré členské štáty a spoločnosti sa už do tejto kampane prihlásili a s akými aktivitami.

SPP spolu s EkoFondom, Nadáciou SPP a  spoločnosťou SPP – distribúcia, a.s. sa rozhodli zapojiť do jedného z projektov kampane – Deň energie, a to formou organizácie Dňa otvorených dverí v SPP.

Deň otvorených dverí v SPP sa uskutoční v utorok, 23. marca 2010 od 9.00 h do 19.00 h v SPP, v novej administratívnej budove na ul. Mlynské nivy 44/c v Bratislave. Návštevníci sa dozvedia zaujímavé novinky o produktoch a službách SPP a získajú informácie ako efektívne využívať zemný plyn. Návštevníci majú jedinečnú príležitosť vidieť priamo v areáli SPP, ako funguje kogeneračná jednotka, teda kombinovaná výroba elektriny a tepla na báze plynu. Už viac ako 10 rokov prevádzkuje SPP kogeneračnú jednotku, vďaka ktorej dodáva elektrickú energiu aj teplo do celého areálu spoločnosti. SPP v tejto oblasti vystupuje  ako odborný garant, ktorý poskytuje poradenstvo. Pre motoristickú verejnosť sme pripravili obhliadku áut na pohon CNG (stlačený zemný plyn) spolu s odborným výkladom.

Zástupcovia spoločnosti SPP – distribúcia návštevníkom priblížia proces pripájania do distribučnej siete a  poradia, ako ho zvládnuť čo najefektívnejšie.

Milovníci histórie plynárenstva môžu navštíviť Slovenské plynárenské múzeum, ktoré už 14 rokov mapuje históriu aj súčasnosť slovenského plynárenstva. Históriou ich radi prevedú lektori z Klubu plynárenských seniorov. Návštevníci si môžu tiež pozrieť aktuálnu výstavu vytvorenú zo slovenských mincí slovenského výtvarníka Juraja Králika v Galérii SPP.

V oblasti spoločenskej zodpovednosti na Slovensku významne pôsobí Nadácia SPP, ktorá vznikla v roku 2002 za účelom pomáhať, podporovať a poskytovať finančné dary na charitatívne, filantropické či iné verejnoprospešné projekty. Počas Dňa otvorených dverí sa návštevníci budú môcť dozvedieť viac o konkrétnych projektoch Nadácie SPP, zástupcovia EkoFondu zase poskytnú informácie o otvorení študijných odborov so zameraním na plynárenstvo  a o grantových programoch EkoFondu.

Prehľad obsahunávrat hore

Ospravedlňujeme sa Vám za dočasné vypnutie niektorých častí našej stránky.
V súčasnosti pre Vás pripravujeme celkom nový obsah.
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na t.č . : 02/ 626 22 032.

EkoFond, n.f.