Domov

Program 05 Podpora využitia motorového paliva CNG v slovenskej doprave


EkoFond v spolupráci so svojim zriaďovateľom Slovenským plynárenským priemyslom pokračuje v stabilnej podpore verejnoprospešných organizácií, miest a obcí pri nákupe automobilov s pohonom na CNG, ktoré nebudú využívané na podnikanie.

Prostredníctvom grantového programu v podprograme A, ktorý je určený právnickým osobám nevykonávajúcim podnikateľskú činnosť, ponúka EkoFond týmto subjektom možnosť získať príspevok vo výške do 50% z ceny vozidla resp. do 7 000 €. 
Veríme, že poskytnutie možnosti jazdiť na zemný plyn, ktorý je lacnejší ako benzín či nafta, im pomôže investovať ušetrené finančné prostriedky späť do organizácie a prispeje k šetreniu životného prostredia v našom bezprostrednom okolí.

Fyzické osoby majú v Podprograme B prostredníctvom partnerského projektu EkoFondu so svojim zriaďovateľom Slovenským plynárenským priemyslom a výrobcami automobilov s pohonom na CNG značiek Fiat, Opel a Volkswagen možnosť získať zaujímavé cenové zvýhodnenie na dostupné typy osobných automobilov značky Fiat, Opel a Volkswagen. Zľava od výrobcu automobilov môže podľa modelu dosiahnuť až 5 300 €, vďaka finančnému príspevku od EkoFondu dokáže fyzická soba - nepodnikateľ pri kúpe nového auta na CNG usporiť ďalších 2 000 €.
Ceny vozidiel s pohonom na CNG sú dnes porovnateľné s naftovými verziami. Vďaka príspevku od EkoFondu a zľave od predajcu spolu s úsporou nákladov na palivo sú CNG vozidlá zaujímavou a dostupnou alternatívou ku klasickým pohonom.
Od roku 2008 podporil EkoFond v podprograme A 43 žiadostí právnických osôb celkovou sumou vo výške 299 821 €, v podprograme B získalo od 26. októbra 2011 príspevok 22 fyzických osôb v celkovej sume 44 000 €.


Prehľad podporených projektov nájdete na podstránke Schválené žiadostiV súčasnosti nie je v grantovom programe 05 Podpora využitia motorového paliva CNG v slovenskej doprave vyhlásená žiadna výzva na predkladanie žiadostí o finančný príspevok.

Novinky

1/12
18.2.20146,368x zobrazené
Stredná odborná škola technická v Prešove, jedna z troch škôl zapojených do pilotného projektu neinvestičného fondu EkoFond, v rámci ktorého vznikol...

Médiá

1/10
18.11.20099,426x zobrazené
Bratislava, 18. júna 2009 – Predseda Správnej rady neinvestičného fondu EkoFond Jean Jacques Ciazynski dnes v Bratislave vyhlásil výsledky prvého roč...

Prehľad obsahunávrat hore

Ospravedlňujeme sa Vám za dočasné vypnutie niektorých častí našej stránky.
V súčasnosti pre Vás pripravujeme celkom nový obsah.
V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať na t.č . : 02/ 626 22 032.

EkoFond, n.f.