Domov

Program 05 Podpora využitia motorového paliva CNG v slovenskej doprave


EkoFond v spolupráci so svojim zriaďovateľom Slovenským plynárenským priemyslom pokračuje v stabilnej podpore verejnoprospešných organizácií, miest a obcí pri nákupe automobilov s pohonom na CNG, ktoré nebudú využívané na podnikanie.

Prostredníctvom grantového programu v podprograme A, ktorý je určený právnickým osobám nevykonávajúcim podnikateľskú činnosť, ponúka EkoFond týmto subjektom možnosť získať príspevok vo výške do 50% z ceny vozidla resp. do 7 000 €. 
Veríme, že poskytnutie možnosti jazdiť na zemný plyn, ktorý je lacnejší ako benzín či nafta, im pomôže investovať ušetrené finančné prostriedky späť do organizácie a prispeje k šetreniu životného prostredia v našom bezprostrednom okolí.

Fyzické osoby majú v Podprograme B prostredníctvom partnerského projektu EkoFondu so svojim zriaďovateľom Slovenským plynárenským priemyslom a výrobcami automobilov s pohonom na CNG značiek Fiat, Opel a Volkswagen možnosť získať zaujímavé cenové zvýhodnenie na dostupné typy osobných automobilov značky Fiat, Opel a Volkswagen. Zľava od výrobcu automobilov môže podľa modelu dosiahnuť až 5 300 €, vďaka finančnému príspevku od EkoFondu dokáže fyzická soba - nepodnikateľ pri kúpe nového auta na CNG usporiť ďalších 2 000 €.
Ceny vozidiel s pohonom na CNG sú dnes porovnateľné s naftovými verziami. Vďaka príspevku od EkoFondu a zľave od predajcu spolu s úsporou nákladov na palivo sú CNG vozidlá zaujímavou a dostupnou alternatívou ku klasickým pohonom.
Od roku 2008 podporil EkoFond v podprograme A 43 žiadostí právnických osôb celkovou sumou vo výške 299 821 €, v podprograme B získalo od 26. októbra 2011 príspevok 22 fyzických osôb v celkovej sume 44 000 €.


Prehľad podporených projektov nájdete na podstránke Schválené žiadostiV súčasnosti nie je v grantovom programe 05 Podpora využitia motorového paliva CNG v slovenskej doprave vyhlásená žiadna výzva na predkladanie žiadostí o finančný príspevok.

Novinky

1/66
15.1.201844x zobrazené
EkoFond začal  s realizáciou aktivít v rámci medzinárodného projektu SEER - towards Sustainable and Energy Efficient Real Estate...

Médiá

1/34
21.11.20138,200x zobrazené
Bratislava, 20. novembra 2013 – REFUGE, jeden z medzinárodných projektov EkoFondu, sa dostal do finále. Jeho úspešné výsledky boli kľúčovou tému dneš...